Ereksiyon Haplarının Yan Etkileri Nelerdir?

Ereksiyon Haplarının Yan Etkileri Nelerdir?

Ereksiyon problemi ilişkilerde hem erkeği hem de kadını mutsuz yapan en önemli cinsel sorunlardan biridir. 40 yaş üzeri erkeklerde daha çok yaşanan bu rahatsızlıkta genellikle ilaç tedavisi yöntemine başvurulur. Bu yöntemin diğer yöntemlerden daha kısa zamanda cevap vermesi ve herhangi bir tıbbi müdahale gerektirmemesi yönüyle daha çok tercih edildiğini söyleyebiliriz. Bugün ereksiyon sorunu yaşayan çoğu erkek bu problemini kullandığı ereksiyon hapları ile yenmektedir. Peki ereksiyon haplarının yan etkileri var mıdır? Varsa yan etkileri elerdir?

Ereksiyon Haplarının Yan Etkileri Var Mı? Varsa Yan Etkileri Nelerdir?

Ereksiyon problemleri Erektil Disfonksiyon tedavisinde belirlenen ilaçlar ile giderilmeye çalışılır. Fosfodiesteraz Tip 5 İnhibitörleri ilaç grupları arasında yer alan bu ilaçlar penis düz kaslarını gevşetir ve penise olan kan akışını hızlandırır. İlaç tedavisi yönteminin diğer tedavi yöntemlerinden ayrılması daha kısa sürede sonuç vermesiyle ve tıbbi müdahale gerektirmemesi yönüyle sağlanmıştır. İlaç tedavisi yönteminde kişilere sertleşme bozukluğunu önleyecek ilaçlar verilmektedir. Bu ilaçlar penis düz kaslarını gevşetir ve kan akışını hızlandırır. Erektil Disfonksiyon tedavisinde kullanılan her ilacın asıl amacı budur. Kullanılan bu ilaçlar erkeklerde kısa sürede sonuç verir ve ereksiyon sorunlarını ortadan kaldırır. Piyasada yüzlerce ereksiyon hapı vardır ve sadece bu ereksiyon haplarından bir elin parmağını geçmeyecek kadarı etkili ve güvenilirdir. Peki bu ereksiyon ilaçlarının yan etkileri nelerdir?

Ereksiyon haplarının bazı yan etkileri vardır. Fakat bu yan etkiler genellikle ilacın yanlış kullanılmasından kaynaklandığı gibi vücutta başka ilaçların etkin olması nedeni ile de kaynaklanabilmektedir. Bu ilaçların yan etkileri arasında baş ağrısı, peniste hafif kızarıklıklar, baş dönmesi gibi durumlar görülür. Daha çok bu yan etkileri ilaçların kullanım tavsiyelerine uymayan kişiler görür. Örneğin 100 mg formda satılan bir ereksiyon hapının günlük 1 adetten fazla kullanımı yasaklanmışsa ve bu yasağa uyulmamışsa muhtemelen kişide ilacın oluşturduğu yan etkiler görülecektir. Bununla birlikte ereksiyon hapları kullanırken farklı ilaçları vücudunuza soktuğunuzda da yan etki görebilirsiniz. Çünkü vücutta farklı ilaçların yer alması reaksiyon yaratarak yan etkilere sebep olabilir. Bu yüzde kullanım tavsiyelerini esas almanız gerekir.

Ereksiyon Haplarının Yan Etkileri Nelerdir?

Ereksiyon Hapları Nasıl Kullanılmalı? Nelere Dikkat Edilmeli?

Ereksiyon hapını kullanırken ilacın içinde yer alan kullanım tavsiyelerini dikkatlice okuyunuz. Bu kullanım tavsiyelerine kesinlikle uyunuz. Uymadığınız takdirde ilacın yan etkilerini görebilirsiniz. Peki ereksiyon hapları kullanırken nelere dikkat etmek gerekir?

* Ereksiyon hapının kullanım tavsiyelerine uyunuz. Yan etki görmemek için günlük doz aşımı yapmayınız.

* Ereksiyon hapı kullanırken farklı ilaç tiplerini vücuda sokmaktan kaçının Çünkü farklı ilaç grupları ereksiyon haplarının etken maddeleri ile reaksiyona girerek yan etkiler gösterebilir.

* Ereksiyon hapları her zaman su ile tüketilmelidir. Alkol gibi zararlı maddeler ile ereksiyon hapını tüketmek hem ilacın etkisini kırar hem de yan etkilere sebep olabilir.

* Ereksiyon hapı kullanırken hapın fazla yada eksik kullanılmamasına dikkat edin. Özellikle 24 saatlik dilimde ilave dozlardan kaçının.

Ereksiyon haplarının yan etkilerinin görülmemesi için ilacı doğru bir şekilde kullanmakla beraber kaçınmanız gereken unsurlar konusunda da hassas olmanız gerekir. Doktorunuzun belirlediği şekilde ilacı kullanır ve dikkat etmeniz gereken noktalara dikkat ederek ilacı tüketirseniz hem ilaçtan daha fazla etki görürsünüz hem de yan etki hissetmezsiniz. Ereksiyon hapları yan etkileri genellikle hafif etkiler ile görülür. Yine de rahatsızlık duyduğunuzda doktorunuza danışabilirsiniz. İlaçtan hem verim almak hem de yan etki görmemek için kullanım tavsiyelerine uymayı unutmayınız.

Bu yazıya henüz yorum yapan olmadı, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz?

Konuya yorum yaz

Adınız (gerekli)
Mail Adresiniz (paylaşılmayacak) (gerekli)
Website Adresiniz

SON YORUMLAR

  • Özgür 1 Şubat 2018 at 12:58 on Erken Boşalmanın Temel BelirtileriÜrünü yanınızdan ayırmayın derim.kendinizi iyi hiseddirecek ve partnerinizi kendinize bağlıyacaksınız.
  • Yunus Sayni 30 Aralık 2017 at 21:47 on YorumlarNormal bir cinsel hayata sahip olan ve hiçbir zaman istediği gibi tatmin olmayan bütün vatandaşlara tavsiyemdir. Ben cinsel ilişkilerimde üründen
  • Ata Avcı 30 Aralık 2017 at 21:43 on YorumlarÜrünü 4 gün önce sipariş ettim aynı gün siparişim geldi ve ertesi gün kullandım. Bende beklediğimden çok daha kısa sürede
  • Erdoğan Kömürcü 30 Aralık 2017 at 21:38 on YorumlarŞu ürünün en sevdiğim özelliği diğer ürünler gibi çeşit çeşit kimyasallardan değil de tamamen doğal olarak hazırlanması. Sevmiyorum abi ben