Hormonal bozukluklar sertleşme bozukluğuna yol açar mı?

Hormonal Bozukluklar Sertleşme Bozukluğuna Yol Açar mı?

Ereksiyon problemi cinsel ilişki sırasında erkeğin performansının düşük olmasına denilmektedir. Bir başka değişle iktidarsızlıktır. Cinsel ilişki esnasında erkeğin penisi yeteri kadar setleşmiyor ise bu cinsel sorunlara yol açar. Fakat bu8 hastalığın tedavisi mümkündür.

Cinsel problemleri giderebilmek ve tedavi edebilmek için cinsel içerikli ilaçlar bulunmaktadır. Bu ilaçlar sayesinde cinsel hayat daha kaliteli geçebilmektedir.

CİNSEL İLŞKİDE PENİSİN SERTLEŞMEMESİNE NEDEN OLAN RAHATSIZLIKLAR

İlk olarak cinsel rahatsızlıkların neyden dolayı kaynaklandığının bilinmesi gerekmektedir. Hastalığın kaynağı bilinir ise tedavisi daha kolay olur. Birde cinsel rahatsızlıklarda kullanılan ilaçlar bulunmaktadır. Bu ilaçlar ile tedavi mümkündür.

İktidarsızlık problemi birçok hastalıktan ötürü olabilir. Bu hastalılardan bazıları şunlardır.

  • Psikolojik nedenler. Heyecan, stres, kaygı gibi birçok psikolojik rahatsızlıklar penisin sertleşmesini olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Eğer sorun psikolojik ise gece uyku esnasında penis sertleşir. Cinsel ilişki sırasında sertleşme yaşanmaz. Bu neden ile ilk olarak gece uyku sırasında sertleşme yaşanmakta mı o kontrol edilmeli. Cinsel isteği arttırıcı ilaç ve biraz stresten uzak kalma ile bu sorun çözülebilir.
  • Şeker hastalıkları iktidarsızlığa neden olabilir. Sertleşme sorunu ile doktora başvurulduğunda bazı testler istenir. Bu testler arasında şeker hastalığını belirleyecek testler de bulunmaktadır. Şeker hastalarında ilk olarak şekerlerini kontrol altına alacak ilaçlar kullanılır. Daha sonra ise sertleşme için cinsel ilaçlar verilir. Bu ilaçların yanı sıra şok tedavisi, vakumlama gibi, daha birçok yöntem uygulanmaktadır. Bu yöntemler hastalığın derecesine göre belirlenir.
  • Kalp damar hastalılarına sahip olan kişilerde de ereksiyon problemi yaşanır. Bu hastalarında cinsel problemleri tedavi edilebilir.
  • Yüksek tansiyon hastalarında penis sertleşmeyebilir. Tansiyon ilaçları kullanımı ve bazı cinsel ilaçlar bu soruna iyi gelebilmektedir.

Hormonal bozukluklar sertleşme bozukluğuna yol açar mı?

Ereksiyon oluşumu hormonel bir döngü içerisinde gerçekleşmektedir. Hormonel bozuklukların meydana gelmesi ile ereksiyonel problemler yaşanabilmektedir. Erkek penisi ereksiyon haline gelirken sinir sistemi, damar yapısının ve hormonların düzenli olarak çalışması gerekmektedir.

Penisin içerisinde yer alan korpora kaverzona damar sistemi cinsel ilişki esnasında kan ile dolar bu kanın pompalanması ile penis ereksiyon haline gelerek görevini yapar. Fakat bu kan basıncının yükselip ereksiyonun başlayabilmesi için cinsel istek gerekmektedir. Bazı cinsel ilaçlar bu cinsel ihtiyacı arttırarak ereksiyona yardımcı olmaktadır.

Libido yani cinsel istek testosterona bağlı psikolojik faktörlerinde etkilediği bir hormondur. Bu hormonunda düzenli çalışması gerekmektedir. Aksi halde cinsel isteksizlik oluşur ve ereksiyon problemi yaşanır.

Hormonların dışında penisin sertleşmesinde sinirlerinde etkisi bulunmaktadır. Sinirler penisin sertleşmesinde önemli bir etkendir. Cerrahi operasyon geçirmiş olan ve kalça çıkığı gibi rahatsızlıklara maruz kalanlarda sinirlerde tahribat yaşanır ise bu ereksiyonu kötü yönde etkiler.

Yani hormon kadar beyninde sinirleri uyarması penisin sertleşmesinde önemi büyüktür. Erkeklerde kalça kasılması zevk verir ve bu zevk ereksiyonu güçlendirir. Kalça kasılması ise kas ve sinirlerle olan ritmik bir olaydır.

Hormonların bozulması ve dolayısı ile ereksiyonun kötü yönde etkilenmesi bazı hastalıklardan dolayı kullanılan ilaçlardan meydana gelmektedir. Tedavi görülen süreçte cinsel isteksizlik meydana gelir ise cinsel ilaç takviyeleri ile bu istek artırılmalıdır.  Sorunun daha çok ilerlemesine izin verilmeden erken önlem almak iyi olur. Cinsel içerikli ilaçlar hemen hemen her yaş grubunda erkekler tarafından rahatlık ile kullanılmakta ve bu sayede cinsel hayat daha iyi hale getirilmektedir. İlk olarak ereksiyon sorununun neyden dolayı olduğu belirlenmelidir. Anlık yâda sürekli yaşanabilir. Fakat bu sorunun çözümü bulunmaktadır. Özellikle cinsel isteği arttıran ilaçlar bu konuda fazlası ile etkili olmaktadır.

Bu yazıya henüz yorum yapan olmadı, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz?

Konuya yorum yaz

Adınız (gerekli)
Mail Adresiniz (paylaşılmayacak) (gerekli)
Website Adresiniz

SON YORUMLAR

  • Ahmet kaygısız 7 Aralık 2018 at 22:10 on YorumlarMüthiş bir ürün kesinlikle tavsiye ederim
  • Mehmet vahit eren 11 Kasım 2018 at 21:35 on YorumlarKamagra jel mükemmel bir ereksiyon ilacı gerçekten cinsel performans artırıcı ilaçlar içinde en iyisi fiyatı da gayet makul tavsiye ederim
  • HALİL 8 Kasım 2018 at 12:58 on YorumlarBu ürünü hiç kullanmadım kullanmayı düşünüyorum, yorumları okudum hiç olumsuz bir yorum yok ya çok başarılı bir ürün ya da
  • Ali izzet kizek 30 Haziran 2018 at 02:59 on İktidarsızlık Tedavisinde Vakum Ereksiyon Cihazı KullanımıCok memnun kaldim, bir jelim bu kadar iyi etki edebilmesini beklemiyordum. işe yarar saglam bir ürün arayanlara tavsiyem olsun ben